Интер победи Емполи с 3:1 и отпразнува подобаващо титлата в Серия А, спечелена в миналия кръг на чужд терен. С успеха днес „нерадзурите” споделиха радостта си с феновете, толкова дълго чакали триумф в Скудетото.

Въпреки крайния резултат, новите три точки за Интер не дойдоха лесно. Хулио Круз откри резултата в 27-та минута, след добра комбинация между Рекоба и Камбиасо.

В 57-та минута Лука Скаудати за кратко стихна трибуните, като изравни след подаване на Алмирон.

Тишината обаче трая само две минути, тъй като Алваро Рекоба отново изведе Интер напред в резултата.

Веднага след подновяването на играта след гола, „нерадзурите” оформиха и крайното 3:1 чрез Деян Станкович, който оползотвори пас на Естебан Камбиасо.

Четирите гола се вписаха перфектно в празничната обстановка на „Сан Сиро”, като двубоят приличаше повече на приятелски, отколкото на шампионатен.

След последният съдийски сигнал стадионът на крака аплодира своите герои, начело с клубния президент Масимо Морати.