Отборът на Интер окупира лидерската позиция в Серия А след успех над Форзиноне в мач от 13-ия кръг на шампионата. „Нерадзурите“ се наложиха с 4:0, а за тима на гостите участие в мача не взе българското крило Александър Тонев. Родният национал не попадна в групата на Форзиноне заради контузия.

С голове на Джонатан Биабиани през първата част и Мауро Икарди (на снимката), Джейсон Мурило и Марсело Брозович през вторите 45 минути, домакините взеха пълния комплект точки и заеха първото място във временното класиране.

Така Интер се възползва отлично от грешните стъпки на Рома и Фиорентина. Вчера „римските вълци“ стигнаха само до 2:2 при визитата си на Болоня, докато „виолетовите“ записаха същия резултат с Емполи.

На втората позиция в таблицата се изкачи тимът на Наполи, който по-рано днес се наложи с 2:0 над Верона.