Интер записа изключително важна победа с 2:1 над вечния си враг Милан. Шампионите стигнаха до крайния успех, въпреки че в 18-ата минута вече губеха в резултата. „Росонерите” поведоха след попадение на Андреа Пирло. До края на първата част Интер върна един гол чрез Крус, а през втората част Камбиасо оформи крайния резултат.

Преди началото на мача футболистите на символичния домакин Интер поздравиха отбора на „росонерите” за спечелената световна клубна титла преди няколко дни.

Шампионите на Италия започнаха срещата далеч по-агресивно и логично първите опасности дойдоха пред вратата на Нелсон Дида. Първи шанс имаше Златан ибрахимович, чийто удар обаче не попадна в целта.

Резултатът на „Сан Сиро” бе открит от намиращия се отлична форма Андреа Пирло. Плеймейкърът на Милан изпълни по перфектен начин пряк свободен удар, за да изведе „росонерите” напред в 18-ата минута.

В ответната атака Интер имаше прекрасен шанс да изравни резултата, но Хименес натресе напречната греда. Все пак възпитаниците на Роберто Манчини стигнаха до гол в 36-ата минута дело на нападателя Хулио Крус. Аржентинецът бе точен след пас на Камбиасо в наказателното поле. При такъв резултат завърши и първата част.

През второто полувреме Интер стигна до ново попадение дело на игралия прекрасно в този мач Камбиасо. След грешка в отбраната на Милан топката попадна в халфа, който стреля фалцово от около 22 метра и успя да изненада Дида.

След попадението тимът на Интер логично се върна в задни позиции, а от своя страна Милан упражни хаотичен натиск, който обаче не донесе желания резултат.

Най-доброто положение за момчетата на Карло Анчелоти пропиля Кака, чийто удар бе спасен със сетни усилия от Сезар.

Интер: Жулио Сезар, Майкон, Кордоба, Самуел (33' Матераци), Максуел, Камбиасо, Киву, Санети, Хименес (79' Пеле), Крус (85' Суасо) и Ибрахимович

Милан: Дида, Малдини, Каладзе, Неста, Одо, Пирло, Гатузо (45' Емерсон), Амброзини, Сийдорф (57' Сержиньо), Кака и Индзаги (45' Джилардино)

Стадион: "Сан Сиро", Милано

Рефер: Емилио Морганти