Интер постигна класическа победа с 3:0 над Каляри в мача между двата тима от 23-ия кръв в Серия А.

Точни за шампионите бяха Горан Пандев, Валтер Самуел и Диего Милито. След успеха, играчите на Жозе Моуриньо продължават да водят убедително във временното класиране с актив от 52 точки, на десет пред втория Милан. Каляри е на 9-та позиция с 32 точки.

„Нерадзурите” поведоха след по-малко от десет минути игра. Горан Пандев в 6-та минута вкара за 1:0. В 20-та минута пък Валтер Самуел удвои преднината на домакините като реализира за 2:0.

След почивката, Интер успя да оформи крайния резултат. Диего Милито в 47-та минута вкара за 3:0, с което подпечата класическия успех на своите.

Поредна издънка регистрира Милан. След 1:1 с Ливорно в предния кръг, „росонерите” завършиха 0:0 като гост на Болоня.