Отборът на Интер разби с 4:0 втородивизионния Читадела в мач от четвъртия кръг на турнира за Купата на Италия. „Нерадзурите“ стартират в надпреварата рано, след като завършиха на незавидното 9-то място през миналия сезон.

Пред близо 18 000 на „Сан Сиро“, домакините нямаха никакви проблеми, вкарвайки четири безответни гола, които ги пратиха в следващия кръг на надпреварата, където ще срещнат новака в Серия Б – Трапани.

Домакините бяха допълнително улеснени от червения картон на Симоне Пичерони, който той получи в 30-ата минута и остави своите с човек по-малко.

Резултатът в мача бе открит в 18-ата минута от Джонатан. След половин час игра, Пичерони извърши фаул в наказателното поле, след което трябваше принудително да се прибере в съблекалните. От бялата точка Родриго Паласио направи 2:0, а 59-ата минута, отново той доведе нещата до 3:0. Крайният резултат бе оформен от Ранокия в 63-ата минута.

В друг мач от този кръг Аталанта нямаше проблеми срещу Бари, побеждавайки с класическото 3:0.