Отборът на Интер се завърна към победните пътища в италианската Серия А. Възпитаниците на Роберто Манчини се наложиха с 2:0 над опашкаря Реджина.

„Нерадзурите” успяха да поведат след спорна дузпа в 14-ата минута на мача. Главният рефер на срещата показа бялата точка, след нарушение срещу Естебан Камбиасо, което обаче бе извън наказателното поле. Зад топката застана шведският нападател Златан Ибрахимович, който не сгреши.

След попадението противно на логиката гостите от Реджина успяха да създадат няколко опасности пред Хулио Сезар, но нямаха късмет пред гола.

Все пак Интер стигна до нов гол в 34-ата минута дело на Бурдисо, който бе точен с глава след центриране от фаул. В края на първата част Ибрахимович удари напречната греда след изпълнение на свободен удар.

През второто полувреме отборът на Интер намали темпото и до нови попадения не се стигна. Във вторник „синьо-черните” излизат в решаващ сблъсък в Шампионската лига срещу английския Ливърпул.