Интер победи Наполи с 2:1 в мач от 7-мия кръг във италианското Калчо.

Попаденията за Интер дойдоха през първото полувреме, като и двете бяха дело Хулио Круз. Първо в 20-та и след това в 36-та минута, нападателят даде преднината от два гола за „нерадзурите”.

Гостите не можаха да се противопоставят на шампионите през по-голямата част от мача, но успяха да изненадат неприятно привържениците от „Джузепе Меаца”, след като 10 минути преди края на срещата върнаха едно от попаденията. В 84-та минута Соуса намали резултата на 2:1.

В последните няколко минути на срещата обаче, бранителите на Интер показаха концентрация и не допуснаха да бъдат изненадани, въпреки че играчите на Наполи направиха всичко по силите си, за да измъкнат поне точката от тази среща.

В друг мач от Калчото Аталанта и Удинезе не можаха да се победят и направиха 0:0. Домакините пропуснаха своя шанс за победа, след като в 81-та минута Зампаня изпусна дузпа.