Наполи се превърна в поредния отбор, който победи трагичния през този сезон Ювентус. Мачът между двата отбора от 30-тия кръг в Серия А завърши с успех 3:1 за тима от Неапол, докато „бианконерите” за пореден път разочароваха феновете си.

Началото на мача не предвещаваше нищо такова, след като още в 7-та минута Юве поведе в резултата, когато Киелини бе оставен непокрит на близката греда и с глава вкара за 1:0.

Всичко се промени през втората част, когато Наполи стигна до три гола. В 50-та минута Куалиарела центрира в наказателното поле, Гросо изпусна Хамсик, който със страхотен удар с глава вкара зад Манингер.

В 72-та минута Куалиарела даде аванс на домакините. Юве се хвърли в атака, но вместо да стигне до равенството, при една контра атака на Наполи, Езекел Лавеси вкара трети гол и така оформи крайното 3:1.

В класирането Наполи изпревари Юве и зае шестото място с 45 точки. Със същия актив, „бианконерите” са седми.