Интер победи с 2:1 Милан в дербито на Италия..

Роналдо вкара за Милан, който води с 1:0 като гост на Интер на полувремето в дербито на Италия. Бразилецът бе точен в 40-та минута. В 18-та минута Роберто Манчини направи принудителна смяна, след като Гросо се контузи и на негово място се появи Максуел.

В 55-та минута Хулио Крус изравни резултата 1:1. С първото си докосване до топката аржентинецът успя да се разпише във вратата на "росонерите", след като малко преди това той влезе на мястото на Ернан Креспо.

Златан Ибрахимович вкара в 75-та минута за 2:1. Шведът бе оставен сам в наказателното поле на гостите. Той получи чудесен пас от Крус и от 13 метра простреля Дида за втори път в мача.

Жълти картони получиха Златан Ибрахимович, Самуел, Кордоба и Пирло

Интер започна с: Сезар, Бурдисо, Кордоба, Матераци, Гросо, Санети, Дакур, Станкович, Фиго, Ибрахимович, Креспо.

Милан стартира със следните единайсет: Дида, Одо, Бонера, Малдини, Янкуловски, Гатузо, Пирло, Амброзини, Зеедорф, Кака, Роналдо.

Интер е първи със 73 точки, а Милан остава 6-ти с 40.