Кристиано Роналдо, Пауло Дибала, Марио Манджукич, Дъглас Коста, Андреа Бардзали, Сами Кедира, Хуан Куадрадо - всички те не бяха на разположение на Масимилиано Алегри за гостуването на Ювентус на Каляри в мач от 29-ия кръг на Серия А. И без тях обаче "бианконерите" надиграха съперника си и се поздравиха с победата след 2:0.

Леонардо Бонучи и Мойс Кийн реализираха головете за победата, след която Юве вече има актив от 79 точки, с 15 повече от втория Наполи. Любопитен факт е, че по този начин тимът от Торино си гарантира и на теория участие в групите на Шампионска лига през следващия сезон.

Каляри, за който на пейката остана Кирил Десподов, е на 12-а позиция с 33 точки, на 8 пред зоната на изпадащите.

Гостите бяха близо до откриването на резултата в 11-ата минута, когато от близка дистанция Мартин Касерес засече центриране, но Алесио Крано спаси. Той обаче нямаше какво да стори след още 11 минути, когато Федерико Бернардески центрира от корнер и намери Леонардо Бонучи, който с глава насочи топката в долния ляв ъгъл.

До края на полувремето Кийн също с глава стреля на сантиметри над вратата, а за Каляри Николо Барела пропусна добро положение. Кийн пропусна още една подобна ситуация с глава в 74-ата минута, а малко след това по подобен начин пропусна и Леонардо Паволети.

Кийн все пак се реваншира за пропуските, узаконявайки победата с гол в 85-ата минута. Младокът получи пас от Родриго Бентанкур и от близка дистанция нямаше проблеми да реализира.