Суперзвездата Франческо Тоти се превърна в герой за своя Рома, след като реализира хеттрик при победата с 3:1 срещу Бари в мач от 13-тия кръг в италианската Серия А.

Символът на Рома откри резултата още в 7-та минута, след като бе точен от дузпа. След нови 7 минути Тоти удвои преднината, този път след страхотно изпълнение от пряк свободен удар.

Шоуто на капитана на „джалоросите” продължи с пълна сила и още преди да е изминал половин час от мача той оформи своя хеттрик, с което на практика реши крайния изход на мача.

Бари все пак стигна до почетно попадение в края на мача, когато защитникът на Рома Марко Андриоли вкара топката в собствената си врата. Със спечелените три точки Рома вече е на 10-о място с 18 точки.

Съперникът на Левски в Лига Европа Лацио завърши при нулево равенство гостуването си на Наполи и се изкачи на 15-о място с 12 точки.