Отборът на Специя допусна първа загуба от 13 мача насам, след като отстъпи с 1:3 като гост на лидера в Серия Б Беневенто, който пък записа 4-а поредна победа и общо 17-и мач без загуба. Гостите обаче играха с човек по-малко от 29-ата минута.

Българският нападател Андрей Гълъбинов се появи в 78-ата минута, но не успя да помогне на отбора си да избегне поражението.

Специя поведе в 15-ата минута чрез Емануел Гияси, но в 29-ата минута Лука Мора получи втори жълт и червен картон, което усложни задачата на гостите.

В 66-ата минута Рикардо Импарто изравни, а в 76-ата минута Габриеле Мончини изведе домакините напред за 2:1. В самия край на двубоя Беневенто подпечата победата си с трети гол, когато се разписа Бенито Виола в 89-ата минута за крайното 3:1.

С тази победа Беневенто събра 63 точки и преднина от 17 пред втория Фрозиноне. Специя пък е на 4-ата позиция в таблицата с 41 точки.