Българският нападател Андрей Гълъбинов успя да вкара гол при домакинството на Специя на лидера в Серия В Пескара, но отборът му загуби с 1:3.

Мачът за българина и тимът му не започна по най-добрия начин, като домакините инкасираха попадение още в 9-ата минута. Леонардо Манкузо даде преднина на Пескара, в 35-ата минута Гаетано Моначело удвои.

Само две минути по-късно обаче, Гълъбинов върна надеждите на своите, отбелязвайки за 1:2. Въпреки импулса в играта на Специя, Моначело реализира втория си гол в срещата и предреши крайни ѝ изход.

След днешната загуба Специя заема четвъртото място във временното класиране след четири победи и четири поражения от осем мача. Пескара пък продължава да бъде лидер в таблицата.