Българският нападател Андрей Гълъбинов се отличи с гол за победата на своя втородивизионен италиански тим Специя с 2:1 като домакин на Карпи.

Първото полувреме на двубоя от 6-ия кръг на Серия Б бе напълно доминирано от домакините, затова пък приключи с преднина за Карпи – 0:1.

Попадението падна в 40-ата минута, когато Бенжамен Мокулу се възползва от излизането напред на вратаря Манфредини и на празна врата нямаше как да изпусне – 0:1.

През второто полувреме надмощието на Специя обаче се увенча с обрат, като той започна с попадението на Гълъбинов. Таранът се разписа с глава в 57-ата минута и изравни – 1:1.

Шест имнути по-късно българинът бе сменен.

Победата за Специя донесе Джулио Маджоре, отново след гол с глава в 85-ата минута – 2:1.

Специя събра 9 точки след 6-ия кръг, като заема осмото място. Карпи е на 15-ото място с 4 пункта.