Българският национал Андрей Гълъбинов се отчете с попадение за своя Новара в Серия Б.

Таранът започна мача на пейката, но четвърт час преди края влезе и оформи крайното 4:0 над Бреша в среща от 12-ия кръг.

Домакинството не можеше да стартиа по-добре за Новара, който излезе напред само след 4 минути игра. Гонзалес асистира на опитния Феличе Евакуо, който разпечата вратата на 21-годишния Стефано Минели.

Младият страж се превърна в ключов герой малко след почивката, като в 50-ата минута повали в наказателното поле откъсващ се противников състезател и бе изгонен с директен червен картон. Евакуо не трепна при дузпата и разстреля влезлият на смяна Аркари.

Три минути по-късно срещата напълно приключи, след като Магнус Трьост направи 3:0.

Гълъбинов се появи в игра 15 минути преди края, а няколко секунди по-късно вече бе сред реализаторите. Синьори му даде хубав пас и българинът без проблем наказа разредената отбрана на Бреша.

Така с 19 точки – две бяха извадени служебно от актива на отбора – Новара заема 6-ата позиция и се намира на 7 зад лидера Каляри.