Бившият български национал Андрей Гълъбинов изигра почти цял мач за своя тим Новара в мача му от 3-ия кръг на италианската Серия Б срещу гостите от Салернитана.

Неговият отбор победи с 1:0, а българинът започна като титуляр. Той остана на терена до последната минута на продължението, когато беше изваден от терена като тактическа смяна.

Иначе победното попадение за Новара беше дело на Джанлука Сансоне още в 7-та минута, а до края гостите от Салерно така и не намериха път към вратата на противника, за да го върнат и да се поздравят поне с точката.

Така Гълъбинов и компания се поздравиха с първи успех от началото на сезона и вече имат 4 точки в актива си. Това им отрежда място в първата половина на таблицата, докато Салернитана все още е с две точки от три мача и е сред изпадащите.