Българският футболист Андрей Гълъбинов записа само няколко минути при равенството 1:1 на Ливорно като домакин на Виченца в мача от 41-ия кръг на Серия Б.

Националът се появи в игра в 89-ата минута при резултат 1:0 в полза на неговия отбор. В даденото от съдията продължение обаче гостите реализираха от дузпа за крайното 1:1.

Ливорно заема 7-о място във временното класиране с 59 точки и все още има шанс за плейофите, даващи право за влизане в елита. Виченца е на 4-а позиция с 65 пункта и е сигурен участник в този етап.

Валери Божинов, който защитава цвета на Тернана, не взе участие при победата с 2:1 над Модена. Нападателят остана на резервната скамейка. С успеха тимът на Божинов запази шансове за спасяване и оставане във второто ниво на Италия.

До края на Серия Б остава само един кръг, в който Тернана се изправя срещу вече изпадналия тим на Варезе. При въртележка, тимът на Тернана може да се окаже замесен в плейофите за битка за спасяване.