Българският нападател Андрей Гълъбинов записа около четвърт час игра за своя Новара при успеха с 4:1 над бившия си отбор Авелино. Срещата от 25-ия кръг на Серия Б бе решена още преди почивката, когато домакините вкараха и четирите с попадения.

Гълъбинов започна на пейката и влезе в игра в 77-ата минута, когато крайният резултат вече беше оформен. Два гола за победителите вкара 33-годишният таран Феличе Евакуо, а по един добавиха Надаревич и Гонзалеш.

След паузата Авелино остана с човек по-малко, след като Пучино получи втори жълт картон в 56-ата минута. Гаваци вкара гола на честта за гостите в 65-ата, като това бе последният по-забележителен момент от мача.

В класирането Новара заема 4-ото място във втория ешелон на Италия, като има 41 точки. Лидерът Каляри е с 55 пункта.