Андрей Гълъбинов се разписа при победата на Новара с 4:0 като гост срещу лидера в класирането Верона в среща от 14-ия кръг на италианската втора дивизия. Българският нападател направи и асистенция при изненадващия успех в полза на гостите.

В 17-ата минута Гълъбинов подаде на Федерико Казарини и той се разписа с точен удар от границата на наказателното поле. Николас Виола направи резултата 2:0 в 65-ата минута, а десет минути след това Панкрацио Фараго покачи аванса на Новара на три попадения.

Три минути преди края на редовното време Гълъбинов реализира гол с пета от близка дистанция във вратата на Верона и оформи крайното 4:0. Българският футболист вече има две попадения през сезона, а Новара се изкачи на десетото място в класирането с актив от 17 точки. Лидерът Верона е с 30 точки.