Българският нападател на Дженоа Андрей Гълъбинов отбеляза своя първи гол в Серия "А", и то на легендата и капитан на Ювентус Джанлуиджи Буфон, но неговият тим загуби с 2:4 двубоя от 2-ия кръг на Серия А.

Родният национал беше титуляр срещу шампионите, като още в първата минута при разбъркване в наказателното поле и опит да опази Гълъбинов, Пянич си заби автогол.

В 7-ата минута той си изработи дузпа, а след това сам я реализира. Така Гълъбинов даде комфортна преднина на "грифоните" за 2:0.

Гълъбинов остана на терена до 72-ата минута, когато беше заменен от Центурион, а резултатът бешеф 2:3, след два гола на Дибала в 14-ата и 45-ата минута от дузпа, както и попадение на Куадрадо.

В 90-ата минута на срещата Дубала оформи хеттрика си и изстреля тима си на върха с 6 точки.

Дженоа е на 13-ото място с 1.

В друга среща от този втори кръг Болоня победи като гост Беневенто с гол на Донса в 55-ата минута на срещата, а след този успех тимът има 4 точки. Беневенто са на 16-ото място без точков актив.