Специя с българския нападател Андрей Гълъбинов в редиците си загуби с 1:2 от Читадела и приключиха участието си в плейофите за класиране в Серия А.

В 22-ата минута на срещата Габриеле Мончини откри резултата за Читадела, а авансът от един гол в полза на тима се запази до почивката.

През втората част Специя се върна в двубоя с гол ва Маджоре, който се разписа в 52-ата минута. Все пак отново гол на Мончини даде аванс на Читадела за 2:1 в 66-ата минута, а този резултат се запази и до края на двубоя. Гълъбинов игра цял мач и направи всичко възможно за успеха на тима си, но така и не съумя да се разпише.

Така в крайна сметка Читадела продължи напред, като съперник в следващия кръг тимът ще играе с Беневенто в два мача на 21 и 25 май.