Отборът на Специя допусна изненадваща домакинска загуба от Пиза с 1:2 в срещата от 31-ия кръг на Серия "Б". Още по-неприятното за възпитаниците на Винченцо Италиано бе, че те първи поведоха в мача, но допуснаха обрат.

Българският нападател на домакините Андрей Гълъбинов остана на резервната скамейка и се появи в игра в 69-ата минута, но не успя да помогне на тима си, а в края на мача получи и жълт картон.

Емануел Гияси даде преднина на Специя в 26-ата минута, но Микеле Маркони с две попадения в 38-ата и 85-ата минута донесе успеха на гостите.

В друг мач от кръга Пескара врътна реми 1:1 с Емполи. Гостите поведоха чрез Чичирети в 64-ата минута, а домакините изравниха чрез Маниеро от дузпа в 77-ата минута. Валери Божинов влезе като смяна в 86-ата минута за "Делфините".

След днешните мачове Специя се намира на 4-ото място с 50 точки в актива си. Пиза пък се изкачи до 9-ата позиция с 43 точки. Емполи е едно място по-надолу с 42 точки, а Пескара заема 14-ото място с 39 точки.