Българският нападател Андрей Гълъбинов се радва на изключително силен период за Новара в последно време. След мач затишие в 29-ия кръг таранът отново изригна с важен гол за отбора си и помогна за победата с 2:1 над Асколи навън.

28-годишният нападател вече има 9 попадения на сметката си, а любопитното е, че той вкара три от тях в последните 4 мача на тима си. Още по-ценното за него бе, че именно тези попадения крепят серията от 4 поредни победи, благодарение на която Новара може да мечтае за плейофи.

Днешният мач също се разви по вкуса на Новара, който поведе в 31-ата минута чрез Едоардо Ланчини. Само две минути по-късно обаче опитният Даниеле Кача изравни и така завърза интригата.

Гълъбинов остави своя отпечатък в 50-ата минута, когато стреля точно покрай вратаря Иван Ланни, а Новара съумя да устиска преднината си до последния съдийски сигнал.

С победата тимът се изкачи до 7-ата позиция с 43 точки, колкото имат намиращите се пред него Бари и Перуджа. Лидерите Спал и Фрозиноне имат по 52.