Българският нападател Андрей Гълъбинов подтикна своя Специя към обрата срещу Асколи, като в крайна сметка „черно-белите” триумфираха с 3:2 на своя „Алберто Пико”. Асколи водеше с 2:0 на почивката след голове на Рикардо Брико и Матео Ардемани, но бързи два жълти картона си изкара Никола Нинкович в 44-ата, за да остави своите с 10 човека.

Така дойде моментът на Гълъбинов, който бе точен от дузпа в 51-ата минута, а шест по-късно Давид Окереке изравни резултата.

Най-хубавото е, че големият триумф бе донесен именно от Гълъбинов, който отбеляза трети гол в 80-тата минута, за да прати своя Специя на седмото място с 46 точки във временното подреждане. Асколи пък остана 10-и с 39 точки, като мястото на Специя му дава опция да атакува по-челно класиране за разиграване при плейофите за влизане в Серия А.