Нападателят на Рома Пабло Даниел Освалдо призна, че сам е настоял да бие злополучната дузпа срещу Сампдория днес. Италианският национал пропусна от бялата точка в решителен момент – минути след като отборът му допусна гол за 0:1 – и това до голяма степен доведе до поражението с 1:3.

В 69-ата минута „джалоросите“ получиха наказателен удар за нарушение срещу свой футболист и макар че Франческо Тоти е обичайният изпълнител, Освалдо поиска да стреля от бялата точка. В крайна сметка молбата му бе уважена, но шутът на нападателя бе твърде слаб и вратарят Серхио Ромеро улови.

„Исках да поема отговорността, като изпълня дузпата, и да помогна на отбора“, обясни 27-годишният играч. „Чувствах се готов за това. В крайна сметка резултатът е труден за преглъщане за всички, а аз съм много разочарован, но трябва да гледаме напред.“

„Сега всички ще ми обърнат гръб, но аз ще продължа“, допълни Освалдо.