Отборите на Бреша и Дженоа направиха истинско голово шоу в двубоя си от 18-ия кръг на Серия А. Съдбата на домакините изглежда предопределена и по всичко личи, че тимът ще се състезава във второто ниво на италианския футбол през новия сезон, но въпреки това футболистите на Диего Лопес показаха характер и стигнаха до 2:2 срещу „грифоните”, които също се борят за своето оцеляване.

Алфредо Донарума и Алесандро Семприни успяха да реализират два бързи гола за домакините, за да дадат комфортна преднина на своя тим, но силите им не стигнаха за нещо повече от равенството.

Първо Яго Фалке намали преди почивката с точно изпълнена дузпа, а през втората част Андреа Пинамонти, също от дузпа, оформи крайното 2:2.

Въпреки спечелената точка, Бреша остава твърдо на последното място в Серия А с актив от 18 точки. Дженоа пък е непосредствено над чертата с 26 пункта.