Отборът на Лацио отстрани Удинезе от осминафиналите за Купата на Италия. Възпитаниците на треньора Стефано Пиоли се наложиха с 2:1, въпреки че успехът не дойде никак лесно. Домакините успяха да обърнат резултата в своя полза само в рамките на девет минути.

Класирането на Лацио в следващата фаза на турнира е малка глътка въздух за Пиоли, чийто тим няма успех в Серия А в последните си седем мача.

И трите гола в мача паднаха през втората част на двубоя. Гостите от Удинезе откриха резултата в 67-ата минута чрез Панайотис Коне. Футболистите на Лацио обаче съумяха да обърнат нещата в своя полза чрез Алесандро Матри и Данило Каталди. Само три минути след като Удинезе поведе в резултата, Матри изравни за Лацио, а Каталди вкара решителното попадение за „римските орли“, с което класира тима си в следващата фаза.

По-късно тази вечер ще стане ясен и последният тим, който ще се класира за четвъртфиналите на турнира. В последен осминафинал един срещу друг излизат тимовете на Сампдория и Милан.