Впечатляващото представяне на новака в Серия А Фрозиноне продължава. Отборът на Еузебио Ди Франческо записа пети мач без загуба, след като завърши 1:1 при домакинството си на Фиорентина. Срещата беше от шестия кръг на Калчото.

В 19-ата минута Алфред Дънкан центрира в наказателното поле, където Нико Гонсалес надскочи всички и с глава вкара за 0:1. В 70-ата минута Матиас Суле оформи крайното 1:1, разписвайки се с глава.

"Виолетовите" имат 11 точки и заемат 7-о място във временното класиране, докато Фрозиноне е осми с 9 точки.

В друг мач, игран днес Монца и Болоня завършиха наравно 0:0. Гол на Дани Мота през първото полувреме беше отменен заради засада. Гостите завършиха мача с 10 души, след като Алексис Салемакерс беше изгонен три минути преди края на редовното време.

Болоня се намира в серия от пет мача без загуба, като заема 12-о място със 7 точки, докато Монца са с точка по-малко.