Фиорентина вече може да се смята за участник в осминафиналите на турнира Лига Европа. „Виолетовите“ направиха решителна крачка към класирането за следващата фаза на надпреварата, след като спечелиха с 3:1 при гостуването си на датския Есберг.

Италианците поведоха в 9-та минута, когато Мати Фернандес пусна перфектен извеждащ пас към Алесандро Матри, който се измъкна от защитниците на Есберг и вкара за 1:0.

Есберг бързо успя да изравни резултата. Факундо Ронкаля сбърка в 10-та минута и подари топката на Пушич, който се възползва от подаръка и вкара във вратата на Нето.

Йосип Иличич успя отново да изведе напред в резултата Фиорентина, след като със силен удар прати топката във вратата на Дубравка.

Фиорентина получи правото да изпълни дузпа в 37-та минута, след като Дробо-Ампем фаулира Ридер Матош в наказателното поле на Есберг. Алберто Акуилани реализира наказателния удар и направи резултата 3:1.

През второто полувреме Фиорентина удържа хаотичния натиск на домакините и задържа преднината си от два гола.

Реваншът на стадион „Артемио Франки“ във Флоренция е през следващата седмица.