Фиорентина започна участието си в Шампионската лига с комфортна победа с 2:0 над Славия Прага. Алберто Джилардино и Адриан Муту се разписаха за успеха на „виолетовите”. Домакините играха с черни траурни ленти, за да почетат паметта на бившия президент на клуба Енрико Мартелини, който почина преди три дни на 85-годишна възраст.

Румънската звезда Адриан Муту се нуждаеше само от четири минути, за да наруши равновесието в резултата с брилянтно изпълнен пряк свободен удар от 30 метра. Въпреки класата на Фиорентина, домакините имаха трудности с разбиването на твърдата чешка защита. След много безуспешни атаки, в 57-та Алберто Джилардино вкара първия си гол с екипа на „виолетовите”. Защитата на Славия не се справи с един корнер, изпълнен от Варгас, а Джилардино реагира бързо и се разписа с глава.

В 65-та минута италианският тим имаше шанс да направи резултата, но вратарят Ваняк по някакъв начин успя да парира последователни удари на Сантана и Джилардино.