Фиорентина победи трудно Ливорно с 1:0 в мач от 18-тия кръг на Серия А. "Виолетовите" имаха голямо преимущество над своя съперник, но въпреки това трябваше доста да се потрудят, за да достигнат до трите точки.

Гостите изненадващо бяха доста близо до първи гол в 64-та минута, когато Ибрахима Мбайе засече центриране с глава, но уцели напречната греда.

2 минути по-късно обаче Гонсало Родригес реализира единствения гол в мача. Борха Валеро центрира перфектно от корнер, а Родригес стреля перфектно в глава, за да уцели вътрешната страна на левия страничен стълб, след което топката попадна във вратата.

В 78-та минута гостите имаха друга добра възможност за гол, но мощен удар на Паулиньо бе блокиран от бранител във виолетово, а след това Нето по великолепен начин спаси добавката на Марко Бенаси.

Така Фиорентина продължава да лети високо. Отборът е четвърти с 36 точки, докато Ливорно е на другия полюс - предпоследна 19-та позиция с 13 точки.