В мач от 15-я кръг на италианската Серия А отборът на Фиорентина загуби при гостуването си на Палермо с 0:2, което е второ поредно поражение за „виолетовите”.

Домакините поведоха с 1:0 в 17-та минута чрез Фабрицио Миколи, който се възползва от груба грешка в защитата на отбора от Флоренция.

Гостите се опитаха да отговорят, но Адриан Муту бе пазен много добре от защитата на Палермо, а Пацини не успя да нищо опасно пред вратата на Фонтана.

През второто полувреме старши треньорът на Фиорентина Чезаре Прандели се опитва да раздвижи халфовата линия, като пусна в игра Сантана и Семиоли на местата на Ливерани и Гоби, но и това не промени играта на тима.

Девет минути преди края на мача Симплисио удвои преднината на домакините и по този начин донесе ценни три точки за своя отбор в борбата за местата даващи право на участие в турнира за Купата на УЕФА.