Отборът на Фиорентина за пореден път показа, че има намерението да играе ролята на фактор в италианското първенство през настоящия сезон. „Виолетовите” успяха да надиграят Катания с 2:1 в среща от 23-я кръг на Серия А и със спечелените три точки отново заеха четвъртото място в класирането.

Фиорентина, който имаше домакинско предимство в тази среща, поведе в резултата още в 40-та минута чрез Кузманович.

След почивката обаче дойде ответната реакция от страна на Катания, които изравниха за 1:1 в 60-та минута.

Победното попадение за „виолетовите” падна съвсем закономерно, като се има предвид показаното на терена и от двата тима. 10 минути след изравнителния гол точен бе румънският национал и звезда на Фиорентина Адриан Муту.

След загубата Катания заема незавидното 14-о място, което все още е твърде близо до зоната на изпадане.

В друга среща от кръга, Лацио победи с категоричното 3:0 Аталанта, като две от попаденията бяха реализирани от дузпа от Томазо Роки, който бе точен в 26-та и 88-та минути. За 2:0 се разписа звездата на тима Горан Пандев.