Фиорентина постигна изключително трудна победа с 2:1 при гостуването си на Аталанта в първата среща от 30-ия кръг на италианската Серия А.

Домакините от Бергамо откриха резултата четири минути след почивката с гол на резервата Джанвито Плазмати след подаване на Серджо Флокари. В 58-ата обаче Федерико Пелусо от домакините бе изгонен, а виолетовите получиха право да изпълнят дузпа.

Черногорският национал Стеван Йоветич бе точен от бялата точка, а съотборниците му се възползваха от численото си превъзходство и излекуваният от контузия Алберто Джилардино вкара победно попадение минути преди края, когато се възползва от асистенция на Франко Семиоли.

Фиорентина излезе на четвърто място в Калчото с точка повече от тима на Дженоа, който обаче е с мач по-малко. Аталанта е десети и има шансове да се пребори за Купата на УЕФА.