В мач от 34-я кръг на Серия А Фиорентина победи като домакин с минималното 1:0 Палермо и по този начин „виолетовите” се укрепиха на четвъртото място, което ще им даде шанс да участват в квалификациите за влизане в Шампионската лига.

Домакините започнаха по-силно мача и логично стигнаха до гол в 29-та минута, когато Муту стреля силно, но топката рикошира във футболист на Палермо и попадна в Донадел, който с хубав удар от границите на наказателното поле отбеляза единственото попадение в срещата.

През второто полувреме отборът на Палермо изравни играта, но решаващо се оказа изгонването на Ринаудо от гостите в 72-та минута, който фаулира много грубо Пацини.

В края на мача Фабрицио Миколи можеше да донесе точката за Палермо, но вратарят на Фиорентина Фрей се намеси отлично и не позволи на гостите да изравнят резултата.