Фиорентина победи тима на Торино с 2:1 като и двата гола за „виолетовите“ паднаха от дузпи. Точни за домакините бяха Кристиан Виери и румънският национал Адриан Муту. Така Фиорентина запази реални шансовете си за класиране в зоната на местата даващи право на участие в Шампионската лига.

Торино, който няма победа във Флоренция от 1976 година остава на три точки от зоната на изпадащите в Серия А.

Фиорентина откри резултата с попадение в последната минута на първата част. Муту бе фаулиран в наказателното поле от Ди Лорето, а Виери превърна наказателния удар в гол.

12 минути след подновяването на играта Торино изравни чрез Винченцо Грела. Обедният гол за „виолетовите падна в 76-ата минута. Втората дузпа отново бе спечелена от Муто, като този път зад топката застана самият той, за да осигури трите точки за Фиорентина.