Отборът на Фиорентина победи драматично с 4:2 тима на Палермо в мач от 25-ия кръг на Серия А.

Сицилианците имаха нужда от само седем минути, за да поведат срещу гостуващия тим, след като отличен удар на звездата Хавиер Пасторе попадна в мрежата на Фиорентина.

Гостите обаче изравниха чрез Джилардино в 39-та минута, след като италианският национал заби с глава гол за 1:1. Палермо започна и второто полувреме като първото, с ранен гол, дошъл след отлично центриране на Миколи, засечено от Ночерино на далечната греда.

Голове на Кампорезе в 70-та минута и на Бово в 78-та обаче обърнаха развитието на двубоя. Звездата на гостите Рикардо Монтоливо пък реши всичко с попадение в 88-та минута.

Така Палермо направи отстъпление в борбата си за зона "Шампионска лига" и остава пети с 40 точки. Играчите на Синиша Михайлович обаче се изкачиха до осма позиция с 32 точки.