Фиорентина продължи добрата си форма в последните мачове с нова победа, надигравайки с 4:1 домакините от Чезена в мач от 15-ия кръг в Серия А.

„Виолетовите“ имаха сериозно преимущество над своя съперник и закономерно стигнаха до успеха.

Резултатът бе открит в 44-ата минута от Борха Валери, а веднага след подновяването на играта през второто полувреме Стефан Савич удвои аванса на своя тим. След час игра Савич реализира нов гол, само че този път в собствената си врата като за това обаче главната вина бе на вратаря Нето.

Това обаче не се оказа фатално за „виолетовите“, които до края на мача реализираха нови два гола чрез Гонсало Родригес и Мунир Ел Хамдауи. Домакините завършиха мача с човек по-малко заради втори жълт картон на Масимо Волта в 77-ата минута.

В класирането Фиорентина е на седмо място с 23 точки, а Чезена е на предпоследната 19-а позиция с 8.