Фиорентина изпусна първото място в Серия А, след като завърши 2:2 при домакинството си на Емполи от 13-ия кръг на италианското първенство. „Виолетовите“ бяха в доста незавидно положение след първото полувреме, тъй като изоставаха с два гола, но успяха да направят частичен обрат.

Ливаджа изведе Емполи напред в резултата в 18-та минута.

Бюхел удвои преднината на гостите в 27-та минута.

„Виолетовите“ успяха да изравнят резултата през второто полувреме, като реализираха два гола в рамките на пет минути. И двете попадения бяха дело на Никола Калинич, който се разписа в 56-та и 61-та минута.

В края на мача вратарят на Емполи Лукаш Скорупски на два пъти отрази много опасни удари на Калинич и Матиас Весино.

По този начин Фиорентина остана на второ място с 28 точки, колкото има и лидерът Наполи, но „виолетовите“ са с по-лоша голова разлика. Емполи е шестнайсти с 15 точки.

Удинезе надделя с минималното 1:0 като домакин срещу Сампдория. Винченцо Монтела със сигурност няма да иска да запомни дебюта си начело на „моряците“.

Единственият гол в мача отбеляза Агиеманг-Баду в 34-та минута.

Сампдория завърши мача с човек по-малко, след като Зуканович бе изгонен в 90-та минута.

Сампдория е на дванайсто място с 16 точки, докато Удинезе е петнайсти с 15 точки.

Дженоа постигна изключително драматична победа с 2:1 при домакинството си на Сасуоло.

Двата отбора останаха с намалени състави още през първото полувреме, когато в 41-та минута бяха изгонени Диего Пероти от Дженоа и Доменико Берарди от Сасуоло.

Ринкон изведе „грифоните“ напред в резултата в 51-та минута.

Ачерби изравни в четвъртата минута на добавеното време на срещата.