Фиорентина измъкна точка при гостуването на Лацио в среща от 26-ия кръг на италианската серия А. Бразилецът Кейрисон отбеляза гол в добавеното време на мача и изравни резултата за 1:1.

Лацио поведе в 7-а минута със зрелищен гол с пета на Себастиано Сивилия и удържаше аванса си почти до самия край, но Кейрисон попари малцината привърженици на Олимпико в самия край на срещата.

Стадионът в Рим отново остана почти празен заради бойкота на голяма част от фенските фракции на "орлите", които протестират срещу ръководството на клуба.

Така Лацио остава над чертата само на три точки от зоната на изпадащите. Фиорентина пък е на 10-о място на 5 точки от зона Европа.

Друг застрашен от изпадане тим Катания взе глътка въздух след победа с 4:0 над Бари. Адриан Рикиути и Кристиан Лама се разписаха преди почивката, а през второто полувреме Такаюки Моримото и Хорхе Мартинес направиха победата на Катания повече от убедителна.