Удинезе и Фиорентине не излъчиха победил в мача помежду си от 22-ия кръг на Серия А. Срещата завърши при 1:1, като така „бяло-черните“ прекъснаха серията от две поредни загуби в шампионата. На свой ред, „Ла Виола“ изигра доста по-скромен мач, след гръмката победа със 7:1 над Рома за Купата.

Първото полувреме премина с поделено превъзходство. Двата състава си размениха по една по-опасна атака, като не последва промяна в резултата.

Удинезе откри резултата през втората част в 56-ата минута. Йенс Ларсен овладя перфектно центриране на Пусето и с точен изстрел направи 1:0.

В 65-ата минута Фиорентина изравни. Едимилсон Фернандеш стигна до отбита топка и без да се бави шутира за 1:1.

До края на двубоя „виолетовите“ бяха по-активни, като дори удариха греда чрез Федерико Киеза. Равенството обаче се опази до самия финал.

В класирането Фиорентиина е девети с 31 точки, а Удинезе е 16-ти с 19.

Междувременно в друг мач от кръга Дженоа и Сасуоло също си поделиха по точка след 1:1. Гостите от Сасуоло откриха след 28 минути игра, след прецизно изпълнение на Филип Джуричич.

В края на първото полувреме Арнално Санабрия възстанови паритета – 1:1.

През второто полувреме темпото спадна, като двата състава си размениха по една атака, а резултатът остана непроменен.

Сасуоло заема 11-ото място в класирането с 30 точки, а Дженоа е 13-ти с 24.