В мач от 23-я кръг на Серия А Фиорентина постигна много важна победа с 1:0 като домакин срещу Лацио, като по този начин „виолетовите” изместиха от четвъртото място Дженоа и вече се намират в зона Шампионска лига.

Гостите останаха с човек по-малко в 18-та минута, след като Луджи де Силвестри бе изгонен за втори жълт картон.

Победното попадение за Фиорентина падна в 89-та минута и бе дело на Алберто Джилардино.

Рома не срещна сериозни трудности при домакинството на един от основните си конкуренти в борбата за местата даващи право на участие в Шампионската лига Дженоа, като „вълците” победиха с класическото 3:0.

Сисиньо даде гол аванс в 26-та минута за домакините, а в 47-та Мирко Вучинич удвои преднината на „вълците”.

Дженоа завърши мача с човек по-малко, след като в 69-та минута Скули бе изгонен с втори жълт картон.

Крайното 3:0 за Рома оформи бразилският нападател Жулио Баптища в 90-та минута.