Отборите на Рома и Фиорентина не можаха да се победят в зрелищен мач от поредния кръг на италианската Серия А. Мачът на „Артемио Франки” завърши 2:2.

Мансини откри резултата в 19-тата минута, но Алесандро Гамберини изравни резултата само 5 минути по-късно.

В 37-та минута новото попълнение на „римските вълци” Людовик Жули отново даде преднина. 10 минути преди края на срещата. !0 минути преди края на срещата Пацини бе фаулиран в наказателното поле, а Адриан Муту вкара отсъдената от съдията дузпа и по този начин оформи крайното 2:2.

В 84-тата минута Марко Донадел от състава на домакините бе изгонен за втори жълт картон.

Шампионът на Италия Интер победи Сампдория на „Сан Сиро” с класическото 3:0. Два гола за „нерадзурите” отбеляза Златан Ибрахимович, а едно попадение добави Луиш Фиго.

Друг фаворит за титлата, Ювентус пък разби Реджина с 4:0. Головете за „старата госпожа” отбелязоха Никола Легроталие, Хасан Салихамиджич, Давид Трезеге и Рафаеле Паладино.