Фиорентина спечели с класическото 3:0 Киево като домакин в последния кръг от Серия А. По този начин „виолетовите“ завършиха сезона на четвърто място и изпревариха Наполи.

Фиорентина поведе още в 12-та минута, когато Мохамед Салах намери Йосип Иличич и той реализира за 1:0.

Киево остана с човек по-малко в 69-та минута, когато Кофие бе изгонен за втори жълт картон.

Бернардески удвои преднината на Фиорентина в 76-та минута.

Милан Бадел реализира трети гол за Фиорентина в добавеното време на срещата.

Интер постигна изключително драматична победа с 4:3 срещу Емполи в последния кръг на Серия А. Седемте попадения в мача паднаха през второто полувреме.

Родриго Паласио изведе Интер напред в резултата в 49-та минута. Мауро Икарди удвои преднината на „нерадзурите“ в 53-та минута.

С попадения на Мчедлидзе в 59-та и Пучарели в 62-та минута Емполи изравни резултата.

Марсело Брозович отново даде преднина на Интер от един гол в 70-та минута.

Мауро Икарди отбеляза своя втори гол в срещата в 77-та минута, когато направи резултата 4:2. По този начин аржентинецът изравни Лука Тони и двамата си поделиха голмайсторския приз в Серия А с по 22 попадения.

Емполи имаше сили да върне до края на срещата само един гол дело отново на Мчедлизде в 88-та минута.

Торино разби с 5:0 Чезена, а Дженоа загуби с 1:3 от Сасуоло. Сампдория се издъни и завърши 2:2 срещу фалиралия отбор на Парма.