Попадение на Кларънс Зеедорф класира Милан за финала за Световното клубно първенство в Токио, донасяйки победата над местния Урава Редс с 1:0.

Холандецът се разписа в 68-ата минута на мача, оползотворявайки перфектно отиграване на носителя на Златната топка Кака и прати росонерите в двубоя за титлата срещу аржентинския Бока Хуниорс, който вчера победи тунизийския Етоал Сахел също със скромното 1:0.

През първата част Милан успя да създаде едва две попадения. При едното капитанът в този мач Масимо Амброзини нацели гредата, а при второто Зеедорф пропусна да се разпише.

След почивката европейският шампион показа афишираните си амбиции, да се завърне от Азия с купата в ръце и натисна Урава, като силна игра показаха Кака и Зеедорф, като именно тяхната комбинация сломи 67-те хиляди зрители на стадиона в Йокохама.