В мач от 1-я кръг на Серия А, който се игра на стадион „Луиджи Ферарис” новият старши треньор на Интер Жозе Моуриньо дебютира с фалстарт, след като „нерадзурите” завършиха 1:1 като гост на Сампдория.

Моуриньо изненада всички с доста интересен титулярен състав, в който се личеше само един чист нападател в лицето на Златан Ибрахимович. Балотели, Крус и Креспо бяха оставени на резервната скамейка, а Адриано изобщо не бе в група на шампионите.

Все пак Интер успя да поведе в резултата в 33-та минута, когато Мансини комбинира добре със Златан Ибрахимович, който с хубав удар прати топката във вратата на Сампдория.

Домакините стигнаха до изравнителното попадение в 68-та минута, когато Падалино подаде на Франческини, който продължи топката към Делвекио, а той с премерен удар вкара кълбото в мрежата на Жулио Сесар.