Емполи се наложи с 2:0 над Каляри в мач от 17-ия кръг на Серия А и успя да се отдалечи на 5 точки от зоната на изпадащите, събирайки 14 токчи за 17-ата позиция.

Леван Мчедлидзе откри резултата в началото на мача, а в 72-ата минута увеличи преднината на отбора си.

Първото му попадение падна в 8-ата минута след като защитник на Каляри не успя да го покрие. От близко разстояние той наниза топката в мрежата.

В 72-ата минута, след добро разиграване със съотборник, Мчедлидзе вкара хубав гол от средна дистанция, с който не остави шанс на вратаря.

В 81-ата минута Каляри имаше шанс да намали разликата, след като реферът отсъди дузпа в негова полза, но след изстрела на Жоао Педро попадна директно в тялото на Скорупски.