Каляри и Емполи завършиха 2:2 в двубой от 20-ия кръг на Серия А. Домакините откриха резултата с попадение на Паволети през първата част, но гостите обърнаха резултата с голове на Ди Лоренцо и Зайц, но домакините се добраха до точката с гол в добавеното време на Фариас.

Домакините от Каляри откриха резултата в 36-ата минута, след като Паволети засече центриране отдясно и матира вратаря на гостите, за да открие резултата в двубоя с Емполи.

Гостите изравниха резултата в 70-ата минута, когато Паскуал асистира на Ди Лоренцо и той матира стража на домакините с удар от малкото наказателно поле.

В 81-ата минута гостите стигнаха и до пълен обрат, като Капуто пусна пас към словенския национал Миха Зайц и той не пропусна да се разпише с удар между двама бранители на домакините.

В добавеното време на двубоя Фариас направи резултата 2:2 и спаси точката за Каляри. Той получи хубав извеждащ пас по дясното крило, бранител на гостите не сполучи да спре играча и той не пропусна да накаже вратаря.

След това равенство Каляри заема 13-ото място с актив от 21 точки, а Емполи е на 17-ото със 17 точки.