Отборите на Удинезе и Венеция продължават убедително напред в турнира за Купата на Италия. Тимът от Удине разби с 4:0 Кротоне, а "Крилатите лъвове" победиха с 3:1 Тернана. Срещите бяха шестнайсетинафинали в надпреварата.

„Фриуланите“ не срещнаха никакви затруднения в домакинството си на Кротоне. Точни за категоричната победа бяха Игнасио Пусето в 20-ата, Себастиен Де Майо осем по-късно, Айзък Съксес четири минути преди почивкат и отново Пусето в 62-ата минута.

Венеция пък постигна победата над Тернана през второто полувреме. Даан Хейманс откри за домакините в 49-ата минута, но Стефано Петинари изравни четири по-късно. Домен Чернигой и Франческо Форте обаче взеха нещата в свои ръце и донесоха успеха на Венеция.

Венеция - Верона

източник: Gulliver/GettyImages

В следващия кръг от надпреварата Удинезе ще пътува до столицата на Италия за гостуване на Лацио. За Венеция пък предстои среща с Аталанта в Бергамо.