Дженоа постигна минимална победа с 1:0 при гостуването на Лацио от четвъртия кръг на Серия А. По този начин тимът от Генуа нанесе първо поражение на „римските орли“ от началото на италианското първенство.

Марко Бориело стреля с глава в 11-та минута, но след удара му топката излезе в аут. Четири минути по-късно Кучка стреля много опасно, но Маркети спаси.

До края на първото полувреме футболистите на Лацио имаха надмощие, но не успяха да реализират създадените положения.

В началото на втората част Лацио изпусна идеална възможност да поведе, след като в 47-та минута след удар на Ернанес топката срещна напречната греда.

Силната игра на Лацио продължи, но Лулич, Кандрева, Сарате и Козак направиха куп пропуски.

Единственият гол в срещата падна в 79-та минута, когато Лука Антонели намери Марко Бориело и той прати топката във вратата на Маркети.

След победата Дженоа се изкачи на седмо място във временното класиране с актив от 6 точки, а Лацио остана на четвърта позиция с 9 точки.